קסדות שטח

סנן לפי מחיר
00
 • קסדת LS2 - PIONEER MX436 לבן

  LS2 – PIONEER MX436

  מידע נוסף
 • קסדת שטח YOHE

  מידע נוסף
 • קסדת שטח ילדים

  מידע נוסף

רכיבה על אופנועים בשטח, מהווה "מריצה" לאדרנלין בגוף. הרכיבה מוכרת כחוויה מרהיבה שמעמידה את הרוכב ואת המורכבים בנשימה עצורה ובהנאה מרובה. אז נכון, יש לא מעט יתרונות מהותיים ברכיבת שטח, אך במקביל יש להתמגן בהתאם על מנת לשמור על הבריאות. עליכם לדאוג כי במידה ומתרחשות תאונות / נפילות / החלקות, יש לכם הגנה ששומרת עליכם ומונעת מכם להיפצע. אחד הפרמטרים לשמירה על בריאותכם היא הקסדה שמגינה על הראש – קסדה ייעודית לרכיבת שטח.

כיצד בוחרים קסדת שטח

קסדות ובטח כשמדובר על קסדות שטח, מהוות נדבך משמעותי במהלך רכיבת שטח. על כל רוכב באשר הוא, להשקיע מחשבה מעמיקה ורכישה נבונה בקסדה שתענה על כל צרכיו ובין היתר נוחות ובטיחות. כדי להתאים קסדה יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים: על הקסדה להיות צמודה לראש הרוכב אך במקביל אל לה ללחוץ. את הלחץ צריך להרגיש בלחיים ומאידך בראש העליון היא צריכה להיות צמודה אך לא ללחוץ. משום שרכיבת שטח דורשת מאמץ ונוחות, חשוב שהקסדה שלכם תהיה נוחה ובעלת כריות מנידפות זיעה וכמובן נוחות. 

המאפיינים החשובים ביותר לקסדת שטח

מרכז הכובד של הקסדה – ככל שמרכז הכובד של הקסדה טוב ומדויק יותר, כך היא תשב טוב יותר על הראש והיא תזוז הרבה פחות מקסדה בה מרכז הכובד אינו מדויק. ככל שמפתח הקסדה גדול יותר, כך שדה הראייה יהיה גדול יותר ובאותה המידה יש לדייק עם משקפי האבק שיותאמו לקסדה.  

ממה בנויה קסדת שטח 

קסדות שטח בנויות מחומרים שונים ומגוונים בהתאם לחברה היצרנית ובחירותיה. יש חברות שמייצרות קסדות מפיברגלס ואחרות מקרבון, מה שמשפיע באופן ישיר על משקל הקסדה וכפועל יוצא, קסדות מפיברגלס תהיינה יקרות יותר מקסדות המיוצרות מקרבון. במקביל לחומר ממנו מורכבת הקסדה, יש לקחת בחשבון את האביזרים הנוספים ומידת איכותם ובין היתר הספוג הפנימי של הקסדה, הריפודים ועוד.   

מידות לקסדות 

לכל הקסדות לרבות קסדות שטח, ישנן מידות המתאימות לכל אדם ולכל גודל ראש. המידות הן מידות בסנטימטרים ולאחר שמודדים את היקף הראש ניתן לרכוש את הקסדה הראויה. חשוב להבין שלכל מותג יש את טבלת המידות שלו, כך למשל מותג ספציפי יחשב את טווח הסנטימטרים שבין 53-54 כמידת מדיום וכו. ליד כל מותג ספציפי של קסדות ישנן טווח מידות – מה שעליכם לעשות הוא לקחת סרט מדידה (אותו הסרט שמשתמשים בהם לשם תפירה). המדידה צריכה להתבצע כסנטימטר מעל האוזניים ומעל הגבות – יש לקחת סרט גמיש, להקיף את הראש ולקבוע את המידה.