טיפים לפני קניית קסדה חדשה

קסדה היא הסמל המוכר ביותר של רוכבי האופנועים והקטנועים, ועם הזמן היא גם הפכה לסמל סטטוס במידה מסוימת – כשיש פירמות מוכרות ו"נחשבות" יותר ופחות. השוק מציע מגוון של קסדות בטווחים שונים של מחירים, ומומלץ להכיר את השחקנים העיקריים בעת שאנו מתכוונים לקנות קסדה חדשה. במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר טיפים שימושיים, שיעזרו לכם בבחירת הקסדה החדשה שלכם!

 

הגיע הזמן לקסדה חדשה!

רכישת קסדה חדשה היא מאורע מרגש ללא ספק! ייתכן ומדובר בקסדה הראשונה שלנו, וייתכן והקסדה הנוכחית שלנו כבר מרופטת והגיע הזמן להחליף אותה. בכל מקרה, עלינו להכיר מעט את הפירמות השונות המככבות בשוק הקסדות הישראלי, כך שנדע להתאים לעצמנו קסדה בתקציב המבוקש.

 

התאמת קסדה

הקסדה שלנו היא למעשה ציוד המיגון היחיד, שחלה עליו חובה ע"פ החוק בישראל. על אף שרבים נוטים לרכוש את הקסדה שלהם ע"פ מראה או תקציב בלבד, אין זהו הדבר הנכון לעשות. רכישת קסדה דורשת התאמה למבנה הראש שלנו, ואת זה נוכל לדעת בביטחון רק בעת שנמדוד אותה, ורצוי למשך כמה דקות או במהלך רכיבה. בין השורות בוודאי אתם מבינים, שרכישת קסדה באינטרנט אינה מומלצת במיוחד.

 

סוגי הקסדות בשוק הישראלי

שאלת סוגי הקסדות והפירמות השונות – מתקשרת בצורה ישירה לשאלת התקציב. בעוד חלק מהאנשים לא מוכנים להתפשר, ובוחרים לרכוש את הקסדות היקרות ביותר, יש את האנשים שמוכנים להשקיע סכומים קטנים יותר, והם בהחלט יוכלו לקבל תמורה נאה לתג המחיר שאותו שילמו.

 

קסדות מותג

בין הפירמות של קסדות האיכות המוכרות, נוכל למצוא את SHOEI ו- ARAI, הנחשבות לקסדות איכותיות ושקטות במיוחד. הקסדות הללו מכילות פיצ'רים מדויקים, והן בעלות משקל קל במיוחד. חווית הרכיבה היא בהחלט שונה לחלוטין כשאנו משתמשים בקסדות אלה, ויחד עם זאת – מחיריהן לרוב מתחילים מ- 2000 שקלים ומעלה. מי קונה קסדות במחירים כאלו? ובכן – מי שיש לו את התקציב לכך, ומי שלא מעוניין להתפשר על חווית הרכיבה שלו.

 

קסדות בינוניות

מעבר לקסדות המאוד יקרות – אנו יכולים גם "להתפשר" על קסדות זולות יותר, ולא סתם רשמנו את המילה "להתפשר" במירכאות. פירמות דוגמת LS2, MT ו- BELL אמנם לא "נחשבות" כמו הפירמות שצוינו בסעיף הקודם, אך הן בהחלט איכותיות ומעניקות תמורה מלאה למחיר שלהן. המחיר אגב – צפוי להיות כמה מאות שקלים, ולרוב לא יעבור את ה- 1000 ₪. פעמים רבות הקסדות האלה מצוידות בפיצ'רים שעשויים להפתיע אתכם ממש, כגון ריפודים פריקים, משקף אדים, משקף שמש ועוד.

 

היכן קונים קסדה?

קסדות נמכרות בחנויות לאביזרי אופנועים וגם במוסכים. תמיד עדיף לרכוש קסדות בחנויות העוסקות במכירת אביזרי אופנועים, כיוון שבמוסכים, או מקומות אחרים שעושים זאת "על הדרך" – לרוב המגוון יהיה מצומצם יותר.

 

מדידת הקסדה

כשאתם מודדים קסדה בפעם הראשונה – אל תיבהלו אם זה ירגיש לכם ממש קלאוסטרופובי ולוחץ. כן, ככה זה אמור להיות! קסדה אמורה ללחוץ פנימה את הלחיים, ולשבת על הראש בצורה הדוקה כך שהיא לא תזוז גם כשאנו רוכבים במהירות גבוהה. קסדה, בדומה לנעליים – מתרחבת עם הזמן, כתוצאה מהלחץ של הריפוד כלפי הראש שלנו, ולכן זה תקין לרכוש קסדה שהיא מעט לוחצת בהתחלה. במידה ונרכוש קסדה שיושבת בצורה נוחה אך לא לוחצת מספיק- ייתכן מאוד שלאחר כמה חודשים היא תתחיל "לרקוד" לנו במהלך נסיעות במהירויות גבוהות.

 

החלפת קסדה חדשה

קסדה היא לא תחתונים, ולכן זכותכם להחליף אותה בהתאם לתקנון החזרת מוצרים. במידה ולאחר רכיבה או שתיים אתם מבינים שמשהו מפריע – אל תתביישו לגשת אל החנות ולבקש עזרה, או אפילו לנסות דגם אחר. זכרו שקניית קסדה כרוכה בהשקעת כסף רב, והיא צפויה ללוות אתכם כמה שנים. אל תתפשרו על קסדה שיושבת עליכם באופן מושלם!

 

מה לא לעשות!

אנו חיים במדינה ים תיכונית, המתאפיינת בימים חמים רבים במהלך השנה. אנשים רבים בוחרים לרכב עם קסדות חצי ושלושת רבעי, המאפשרות אוורור ונוחות במהלך ימי הקיץ הלוהטים. השורות הבאות עשויות להציל אתכם, ולכן מומלץ לקרוא אותן לאט!

חוסר נוחות היא מחיר מועט לעומת הבטיחות שלכם, ואנו ממליצים בחום (תרתי משמע) לבחור בקסדה מלאה תמיד! רק קסדה מלאה תעניק לכם את ההגנה שאתם צריכים, בזמן שתזדקקו לה. 

לקבלת הצעת מחיר
מבצע מיוחד לבאים דרך האתר
מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו